Donnarumma u 90+1 "ispustio" direktan plasman u Evropu

Nogomet 13. maj 201820:07 > 20:09
Marco Luzzani, Getty Images

Fudbaleri Atalante i Milana remizirali su 1:1 u meču 37. kola italijanske Serie A, a bod domaćima donio je Andrea Masiello u 90+1. minutu.

Iličić je centrirao sa desne strane, Masiello šutirao glavom u bliži ugao, a golman Milan Gianluigi Donnarumma je nespretno reagovao i praktično sam ugurao loptu u mrežu. Treba reći i da su domaći zasluženo došli do boda, pošto su tokom većeg dijela meča bili opasniji rival.

Prethodno je “Rossonere” u vodstvo doveo Franck Yannick Kessie golom u 60. minutu, preciznim udarcem sa dvadesetak metara. To je praktično bila jedina izgledna šansa za goste.

Ovim remijem, Milan je propustio da kolo prije kraja obezbjedi direktan plasman u Ligu Evrope. Atalanta je ostala na bod zaostatka, tako da će se u posljednjem kolu rješavati ko će uz Inter direktno na euro scenu, a ko će morati u kvalifikacije.

Milan će tada dočekati Fiorentinu, a ekipa iz Bergama gostuje Cagliariju.

Inače, meč je obilježilo i to što su oba tima finiš dočekala sa 10 igrača. Najprije je kod domaćina Rafael Toloi u 64. minutu dobio žuti zbog prekršaja, a zatim još jedan za prigovor, da bi Milanov Riccardo Montolivo u 75. bio direktno isključen zbog oštrog starta.