Neizvjesno u grupi C, Danska i Australija podijelili bodove

Nogomet 21. jun 201815:49 > 15:51

Fudbaleri reprezentacija Danske i Australije podijelili su bodove u drugom kolu grupe C Svjetskog prvenstva u Rusiji odigravši 1:1.

U vrlo zanimljivoj i dinamičnoj utakmici završeno je bez pobjednika, što je rezultat koji najviše odgovara Francuzima koji već danas protiv Perua mogu obezbijediti knock-out fazu.

Povela je Danska u sedmoj minuti. Strijelac za Dance bio je njihov najbolji igrač Eriksen, koji je majstorski iskoristio asistenciju Jorgensena.

Do promjene rezultata došlo je za nešto više od pola sata igre. Sporna situacija desila se u kaznenom prostoru Danaca.

Korištena je ponovo VAR tehnologija, pokazano je na igranje rukom i penal za Australiju. Siguran izvođač bio je Mile Jedinak, kojem je ovo drugi gol na Mundijalu, ponovo iz penala.

U drugom poluvremenu obje selekcije imale su svoje šanse – ali su mreže mirovale.

Danas su na programu još dvije utakmice. U 17:00 sati igraju favorizovani Francuzi sa Peruom u ovoj grupi C, dok u grupi D igraju Argentina i Hrvatska u 20:00 sati.