Hazard i Lukaku se poigrali sa Tunižanima

Nogomet 23. jun 201815:41 > 15:44
Reuters/Kai Pfaffenbach

Fudbalska reprezentacija Belgije ostvarila je ubjedljivu pobjedu protiv Tunisa rezultatom 5:2 (3:1) i plasirala se u osminu finala Svjetskog prvenstva

Belgijanci su sjajno otvorili susret drugog kola grupe “G“ na moskovskom stadionu “Otkritie“ i već u šestoj minuti pogotkom Edena Hazarda iz penala poveli sa 1:0. Samo deset minuta kasnije Romelu Lukaku je zatresao mrežu Tunižana za 2:0. Uzvratio je Tunis dvije minute kasnije preko Dylana Bronna. Prvo poluvrijeme pogotkom u sudijskoj nadoknadi zaključio je Lukaku.

U nastavku Belgija je nastavila dominirati, a od velikog broja šansi uspjela je realizovati tek dvije. Prvo je i Hazard u 51. minuti postigao svoj drugi gol, a zatim se u strijelce upisao i rezervista Michy Matshuayi u 90. Tačku na i najefikasnije utakmice dosadašnjeg toka Mundijala stavio je Wahbi Khazri u sudijskoj nadoknadi.

Drugi susret drugog kola grupe “G“ igraće Engleska i Panama sutra u Nizhny Novgorodu sa početkom u 14 sati.
Poredak grupe “G“: Belgija 6 bodova, Engleska 3 (utakmica manje), Panama 0 (-1), Tunis 0.