Podatak od kojeg boli glava

Nogomet 01. jul 201818:54 > 20:37
Matthias Hangst, Getty Images

Reprezentacija Španije je u meču osmine finala Svjetskog prvenstva u Rusiji protiv selekcije Rusije imala 1.006 uspješnih dodavanja, što je novi rekord u historiji Mundijala.

Ipak, mala je to utjeha s obrizom na to da je “Zbornaja” poslije boljeg izvođenja penala izbacila tim Fernanda Hierra već u prvoj rundi plej-ofa.

“Furija” je dominirala u duelu sa domaćinom planetarnog šampionata, ali je za 120 minuta na moskovskog “Lužnjikiju” samo jednom savladala Igora Akinfejeva i to zahvaljujući autogolu Sergeja Ignjaševiča.

Koliko je Španija kontrolisala dešavanja na terenu potvrđuje i nevjerovatan podatak – Rusija je za 120 minuta imala svega 191 dodavanje!

Španija nije blistala na Mundijalu i do mjesta u osmini finala stigla je nerješenim rezultatima protiv Portugala (3:3) i Maroka (2:2), odnosno minimalnom pobjedom protiv Irana.

Nekoliko dana prije početka SP, podsetimo, “Furija” je ostala bez selektora Julena Lopetegia, koji je dobio otkaz poslije potpisivanja ugovora sa Real Madridom.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter| Facebook i UŽIVO na ovom linku.