Francuska u polufinalu Svjetskog prvenstva: Kraj za Urugvaj

Nogomet 06. jul 201817:24 > 17:51

Fudbalska reprezentacija Francuske plasirala se u polufinale na Svjetskom prvenstvu u Rusiji. Bivši prvak Evrope i svijeta pobijedio u dvoboju četvrtfinala sastav Urugvaja rezultatom 2:0. Strijelci golova bili Raphael Varane i Antoine Griezmann.

Evropska selekcija bila je bolji rival i zasluženo putuje u narednu rundu takmičenja. Nakon skromnog i obostrano opreznog otvaranja meča, uslijedio je pogodak za vodstvo Francuza. Nakon prekida, sjajno je skočio Varane, nadvisio odbranu protivnika i postigao pogodak za 1:0 u 40. minuti.

Nije se Urugvaj predao, ali bez Edinsona Kavanija, oštrica napada izgledala je manje ubojito. Osjetio se izostanak igrača PSG-a, a granitna odbrana Galskih pijetlova rutinski je riješila većinu problema s navalom rivala.

A kada je nakon velike greške golmana Fernanda Muslere u 61. minuti, postalo je jasno da će Francuzi biti prvi putnici u polufinale. Griezmann je šutirao s dvadesetak metara, a nespretni čuvar urugvajske mreže loše je procijenio let lopte koja je završila u mreži – 2:0.

Do kraja je meč ponudio mnogo nervoze i verbalnih obračuna igrača na terenu, ali promjene rezultata nije bilo. Ostalo je 2:0 za ekipu koja će snage u polufinalu Svjetskog prvenstva odmjeriti s bolji iz meča Brazil – Belgija. Ovaj susret na rasporedu je večeras od 20 sati.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter| Facebook i UŽIVO na ovom linku.