"Željo" nakon pobjede u drugom pretkolu Evropske lige

Nogomet 18. jul 201819:55 > 20:00
N1

Nogometaši Željezničara su pobjedom protiv estonskog Narva Transa na Grbavici 3:1 prošao u drugo pretkolo Evropske lige.

Nakon nekoliko minuta i odmjeravanja snaga, gosti iz Estonije dolaze do pogotka iz prve šanse na utakmici. Nakon odličnog udarca Dmitryja Proshina koji je od prečku odbranio golman Željezničara Vedran Kjosevski, na loptu je natrčao Viktor Plotnikov i glavom doveo Narvu Trans u vodstvo.

Željezničar nakon primljenog gola vrši pritisak na zadnju liniju Estonaca, što je rezultiralo brojnim šansama i pogocima za predstavnika BiH. Naime, nakon nekoliko izglednih prilika, poravnanje “plavima” u 25. minutu donosi Dženan Zajmović.

Četiri minuta kasnije Željezničar dolazi do preokreta, kada se novi napadač tima s “Grbavice” Sulejman Krpić nakon kornera najbolje snašao u šesnaestercu gostiju i matirao golmana Kotenka.

Željezničar je u nastavku meča nastavio s napadima ali promjene rezultata nije bilo. Narva Trans nakon postignutog gola nije ozbiljnije zaprijetila Kjosevskom.

U 83. minuti, Veselinović upošljava Krpića koji izlazi sam na Kotenka, zaobilazi ga i šalje loptu u gol za 3:1.

Ukupan rezultat u oba meča je iznosio 5:1 za “Plave” sa Grbavice.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter| Facebook i UŽIVO na ovom linku.