Poraz Željezničara na domaćem terenu

Nogomet 28. okt 201817:30 > 17:34
Fena

Fudbaleri Zvijezde pobijedili su danas na Grbavici ekipu Željezničara s 1:0 u posljednjoj utakmici 15. kola nogometne Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Strijelac jedinog gola bio je Jovović u 90. minuti.

Željezničar je još jednom razočarao svoje navijače i nakon poraza od Goška doživio još jednu blamažu od posljednjeplasirane ekipe na tabeli.

Iako su tokom cijele utakmice imali više od igre i stvarali prilike domaći nisu uspjeli doći do pogotka. S druge strane, gosti su se opredijelili za defanzivnu varijantu, ali su u nekoliko navrata uspjeli ozbiljno zaprijetiti Kjosevskom, koji je u 21. minuti krajnjim naporom izbacio loptu u korner nakon udarca Husića.

Zec je u 2. minuti imao prvu priliku za Željezničar, ali je njegov udarac odbranio Erić, kao i u 18. minuti. Desetak minuta kasnije pokušao je i Čurjurić s ivice šesnaesterca, ali je na mjestu i ovaj put bio golman Zvijezde. Zajmović u 29. minuti šutira oštro ali preko gola, dok minutu kasnije Krpić loše šutira iz dobre pozicije.

U drugom poluvremenu Željezničarje konstantno napadao, a najbolju priliku imao je Zec u 72. minuti. Blagojević je prošao nekoliko igrača gostujuće ekipe i uposlio Zeca koji sa pet metara šutira iz okreta, ali Erić ponovo brani.

U sudijskoj nadoknadi hladan tuš za oko 2.000 navijača na Grbavici. Zvijezda je izvela brz kontranapad a Jovović glavom pogađa za pobjedu.

Navijači izrevoltirani zbog novog poraza nakon posljednjeg sudijskog zvižduka utrčali su na teren ali je brzom reakcijom policije spriječen veći incident.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter| Facebook i UŽIVO na ovom linku.