Lingard i Kane poslali Hrvatsku u Ligu B

Nogomet 18. nov 201816:50 > 16:52
REUTERS/Carl Recine

Nogometna reprezentacija Hrvatske igrat će u B Ligi nacija nakon što su u posjednjem kolu grupe 4 A lige poraženi od Engleske na Wembleyju sa 2:1.

U posljednjem susretu ove grupe odlučivalo se između Engleske i Hrvatske – kao o putnicima u završni turnir Lige nacija, u kojem učestvuju pobjednice grupa A lige.

Samo je pobjeda odgovarala i jednoj i drugoj reprezentaciji – a nakon 90 minuta igre do nje su došli Englezi, golovima Lingarda i Kanea.

Kada je Andrej Kramarić pogodio mrežu Pickforda u 57. minuti nakon što je Hrvatska odbrana izdržala brojne nalete Engleza, izabranicima Zlatka Dalića otvorile su se brojne prilike. Perišić i Kramarić imali su one najbolje koje nisu iskoristili.

Kazna je stigla u 78. minuti. Gareth Southgate je iz igre izvukao Delpha, a ubacio Lingarda, kojem je trebalo samo pet minuta da pogodi mrežu Kalinića za 1:1.

Tada je počela igra na sve ili ništa i jednih i drugih. Lingard je u 83. minuti intervenisao na svojoj gol liniji i spasio siguran pogodak, a samo dvije minute poslije, Kane – koji je bio izuzetno dobro čuvan dao je gol nakon prekida za potpuni preokret.

Sa ovim trijumfom Engleska je prva sa sedam bodova iz četiri meča. Španija je na drugom mjestu sa 6, dok će Hrvatska u Ligu B sa trećeg mjesta i četiri boda.

Engleska je tako nakon Francuske i Portugala izborila siguran put u završni turnir Lige nacija, dok će posljednji putnik biti poznat nakon duela Švicarska Belgija.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter| Facebook i UŽIVO na ovom linku.