Šampion u osmini finala, Junajted prošao u 90+1!

Nogomet 27. nov 201820:38 > 20:40
Alex Caparros, Getty Images Sport

Šampion Evrope Real plasirao se u osminu finala Lige šampiona pošto je pobjedom nad Romom u Rimu 2:0 osigurao prvo mjesto u grupi G poslije pet kola. U toj rundi će se naći i Roma, Manchester United, Manchester City, Bayern Munich i Juventus.

Vučica je u nokaut fazu prošla sa druge pozicije, zahvaljujući trijumfu Plzenja nad moskovskim CSKA koji sat ranije.

Real uoči posljednjeg kola ima 12 bodova, Roma devet, a Plzenj i CSKA po četiri.

Domaći sastav je bio bolji rival u prvom poluvremenu utakmice na Olimpiku, a najbolje šanse propustili su Patrik Šik i Džengiz Under.

Kazna za promašaje uslijedila je već na startu drugog dijela. U 47. minutu, Garet Bejl je iskoristio lošu reakciju odbrane Vučice i rutinski sproveo loptu u mrežu sa desetak metara.

Od tog gola, Roma se malo trgla, zaprijetila preko Nikoloa Zaniola, ali je ubrzo uslijedio novi gol Reala, za konačan rezultat. Strijelac je bio Lukas Vaskes pošto mu je Karim Benzema glavom namjestio loptu na pet metara.

U posljednjem kolu grupe G, Real dočekuje CSKA, a Roma gostuje Plzenju.

U grupi E, minhenski Bayern se pridružio Ajaxu u osmini finala. Bavarci su na svom terenu pregazili Benficu sa 5:1 i kolo prije kraja zauzimaju prvo mjesto sa 13 bodova. Ajax ima 11, a Benfica četiri. AEK je posljednji sa 0.

Meč na Alianz Areni rIJešen je već poslIje nešto više od pola sata igre. Raspoloženi Roben, koji je podsjetio na stare dane, doveo je u vodstvo domaće u 13. minutu poslije fanstastičnog prodora po desnoj strani i udarca u rašlje, da bi na 2:0 povisio u 30. Bio je to gotovo identičan pogodak, samo je Holanđanin ovoga puta gađao drugi ugao.

Samo šest minuta kasnije, Robert Levandovski je zatresao mrežu gostiju poslije kornera Džošue Kimiha.

U 46. Želson Fernandeš je smanjio na 3:1, da bi u 51. Levandovski ponovo bio strelac. I ovoga puta je Kimih centrirao iz kornera. Kočnih 5:1, postavio je Frank Riberi u 76. na dodavanje Davida Alabe.

U posljednjem kolu, Ajax i Bayern igraju za prvo mjesto, dok će Benfica, koja sigurno ostaje treća, čeka AEK.

U grupi F, Lion i Manchester City su remizirali 2:2, dok je Shakhtar slavio u Hoffenheimu 3:2. Građani imaju 10 bodova i oni su osigurali prolaz dalje, Lion je drugi sa 7, Shakhtar treći sa pet, a Hoffenheim posljednji sa četiri. Pitanje drugoplasiranog tima rješavaće se u duelu Shakhtara i Liona u posljednjem kolu.

Duel u Lionu bio je izuzetno zanimljiv. Domaći su dva puta vodili, ali je City vrlo brzo uspijevao da poravna rezultat.

Korne je bio strijelac oba pogotka za Lion, u 55. i 81. minutu, ali su Laport u 62. i Aguero u 83. doneli bod Građanima.

Uprkos takvom rezultatu, Lion je imao prolaz dalje sve do 90+2. minuta, pošto je u drugom duelu grupe između Hoffenheima i Shakhta do tog trenutka bilo 2:2. Ipak, tada je Taison postigao gol i održao Rudare u borbi za prolaz dalje.

Shakhtar je prethodno vodio sa 2:0. Ismaili je bio strelac u 14, a pomenuti Taison u 15. minutu, ali su se gosti vratili do poluvremena golovima Kramarića u 17. i Cubera u 40. Od 60. Hoffenheim je igrao sa desetoricom poslije isključenja Adama Salaija, što je na kraju doprinijelo trijumfu Ukrajinaca.

Kad je reč o grupi H, Juventus je pobjedom nad Valenciom 1:0 osigurao nokaut fazu, a isto je učinio i Manchester United koji je slavio protiv Young Boysa kao domaćin 1:0. Stara dama je prva sa 12 bodova, United ima 10, Valencia pet, a Young Boys 1.

Juventus je pogotkom Mandžukića srušio Slijepe miševe. Hrvat je bio strelac u 59. minutu meča, poslije prodora Ronalda i sjajne asistencije.

United je do pobjede došao tek u 90+1. minutu preko Felaini, koji je iskoristio centaršut Luka Šoa i asistencije glavom Romelua Lukakua. Ispostavilo se da je to pogodak vrijedan osmine finala za Đavole. Prethodno je domaći tim mogao da riješi meč, pošto je propustio niz prilika preko Rašforda i Felainija.

Šansu je imao i Young Boys. U 70. minutu lopta je poslije dva odbitka išla u sam donji desni ugao, ali se De Hea sjajno ispružio i stigao je na liniji.

U posljednjem kolu United gostuje Valenciji, a Juve Young Boysu.

Sve mečeve mogli ste da pratite uživo na našem sajtu.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter| Facebook i UŽIVOna ovom linku.