Sarajevo poraženo od Borca

Nogomet 11. mar 201520:43 > 20:45
N1

Fudbaleri Sarajeva su u prvoj utakmici četvrtfinala Kupa Bosne i Hercegovine večeras na Koševu poraženi od banjalučkog Borca sa 1:2.

Sarajevo je od prve minute meča vršilo pritisak na protivnički gol, što je rezultiralo velikim brojem prilika za ”bordo” ekipu, ali pogotka nije bilo. Nekoliko prilika imali su domaći igrači Stojčev, Duljević i Okić.

Iako su skoro cijelo prvo poluvrijeme bili bolji tim na terenu i stvarali mnogo više prilika, fudbaleri Sarajeva nisu uspjeli savladati gostujućeg golmana, a ”kazna” za promašaje je stigla u 37. minutu kada  je Jevtić glavom doveo Borac u vodstvo.

Do kraja poluvremena Sarajevo nije uspjelo izjednačiti, a najveću priliku imao je Stojčev koji je šutem iz velike udaljenosti pogodio stativu.

Sarajevo je nastavilo napadati i u drugom poluvremenu. Posjed lopte je bio na strani domaćih fudbalera koji su na sve načine pokušavali da dođu do izjednačenja. To im se isplatilo u 54. minutu kada izjednačujući pogodak postiže Okić nakon odlične akcije i duplog pasa s Velkoskim.

Ipak, gosti petnaest minuta kasnije dolaze do svog drugog gola na utakmici, a strijelac je bio Subić.

Borac je pobjedom na ”Koševu” ostvario veliku prednost pred revanš koji će biti odigran 18. marta u Banjoj Luci.