Odigrao samo 22 utakmice – ali za 12 mjeseci podigao šest velikih trofeja

Nogomet 14. maj 201915:00 > 15:06
Reuters/John Super

Iako se nije pošteno ni oznojio u fudbalskom dresu tokom 12 mjeseci - Benjamin Mendy je imao nevjerovatan period u svojoj karijeri.

Od kako je 2017. godine iz Monaca prešao u Manchester City – francuski defanzivac je odigrao samo 22 takmičarske utakmice za klub i reprezentaciju Francuske u jednoj godini.

Ali uspio je podići šest trofeja u tom periodu. Dva puta je bio prvak sa Manchester Cityjem u Engleskoj, osvojio je i dva Corabao Kupa, Community Shield i Svjetsko prvenstvo, a u Rusiji je za Tricolore igrao samo 40 minuta.

Statistički, on je osvajao trofej svake tri i pol utakmice.

Mendy nije nastupio u posljednjoj utakmici Cityja ove sezone, kada su pobjedom protiv Brightona osvojili novi naslov prvaka Engleske, budući da se liječio u barceloni – međutim, kako je za City nastupio 10 puta ove sezone i njemu će pripasti dio kolača kao prvaka Engleske. Isto toliko mečeva odigrao je i prošle sezone, kada je također City bio prvak.

Također, njegov City bi mogao podići još jedan trofej ukoliko City pobijedi Watford u FA Kupu.

Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija zaAndroid|iPhone/iPad