Častan oproštaj Sarajeva od Lige prvaka na Celtic Parku

Nogomet 17. jul 201922:22 > 22:34

Ekipa Sarajeva eliminisana u prvom pretkolu Lige prvaka od ekipe Celtica, a ni u uzvratu tim Husrefa Musemića nije pao bez borbe. Nakon 90 minuta meča bilo je 2:1, odnosno ukupno 5:2.

Sarajevo je djelimično utišalo Celtic Park već u drugoj minuti, kada je Ahmetović pogodio mrežu gola Celtica nakon lijepe akcije – ali slavlje igrača i navijača prekinula je visoko podignuta zastavica zbog ofsajda devetke Sarajeva.

Sve vrijeme se sticao dojam da su gostujući igrači bili mnogo opušteniji u ovom susretu nego li prije sedam dana na Koševu, dok domaći sastav nije želio ništa prepustiti slučaju. Baš kao što su i treneri najavljivali prije meča.

Igrači u zeleno-bijelim dresovima poveli su u 26. minuti. Edouard je napravio dobar solo prodor, pronašao Christieja – koji je pogodio za slavlje blizu 50.000 domaćih navijača.

Imali su domaći nekoliko prilika u prvom poluvremenu da ovjere veliku prednost još iz prvog meča (3:1), ali odličan je na golu Sarajeva bio Vladan Kovačević.

VEZANA VIJEST

Nastavak meča donio je sličnu predstavu. Celtic je bio dominantniji, dok je Sarajevo tražilo svoju šansu preko prekida i kontranapada. Jedna takva uslijedila je u 62. minuti. Amar Rahmanović je ukrao jednu loptu na dvadesetak metara iskosa od gola Celtica.

Odlično je centrirao i pronašao Šišića, a ovaj spušta loptu Tataru koji lijepim prijemom i udarcem pogađa za 1:1 i slavlje stotinjak navijača Sarajeva na Celtic Parku.

Celtic je potom ponovo ubacio u brzinu više, ali je Kovačević bio odličan na golu Sarajeva i zaradio je epitet ponajboljeg igrača svog tima. U 75. minuti ipak nije uspio zaustaviti snažan udarac Morgana koji je postavio konačan rezultat ovog meča.

Zanimljivo, sudac je na ovom meču podijelio pet žutih kartona, sve gostujućim igračima.

Celtic će tako sa ukupnih 5:2 na megdan ovogodišnjoj senzaciji – ekipi Kaljua u drugo pretkolo, dok će Sarajevo svoj evropski put nastaviti u trećem pretkolu Lige Evrope.

Strogo je zabranjeno preuzimanje sadržaja, vijesti, videa ili fotografija bez dozvole. Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad