Široki u nadoknadi ispustio puni plijen u Tuzli, Borac bolji od Zvijezde

Nogomet 27. jul 201922:18 > 22:23
Tuzlanski.ba

Borac iz Banjaluke, povratnik u društvo najboljih Premijer lige uspio je doći do prve pobjede u ovoj sezoni, dok je Široki Brijeg u sudijskoj nadoknadi prokockao trijumf na gostovanju kod Slobode u Tuzli.

Banjalučani su tako nakon vrijednog boda sa Grbavice na otvaranju sezone uzeli puni plijen Zvijezdi 09 na Gradskom stadionu u Banjaluci.

Rezultat je bio minimalan, 1:0, a radost domaćim navijačima donio je Vranješ u 24. minuti. Ispostavilo se – to je bio i konačan rezultat.

Nakon poprilično iznenađujućeg poraza od Čelika na svom terenu u prvom kolu, Široki Brijeg je upisao i prvu pobjedu ove sezone, i to na vrlo neugodnom gostovanju kod Slobode u Tuzli.

VEZANA VIJEST

Poveli su gosti u 33. minuti, a strijelac je bio Bagarić. Da se na odmor ode sa izjednačenim rezultatom pobrinuo je Bekić, koji je mrežu Širokog pogodio u nadoknadi vremena.

U nastavku, tačnije pet minuta po povratku na teren, Široki je došao do novog gola. Strijelac je bio Jović.

No da se Sloboda na svom terenu ne predaje potvrdio je Maksimović, koji je u sudijskoj nadoknadi osigurao bod svojoj ekipi.

Ranije su svoje mečeve odigrali Mladost i Željezničar (0:2), te Radnik – Tuzla City (3:0).

Sutra su na rasporedu dva derbija kojim će se kompletirati drugo kolo.

U Mostaru igraju Zrinjski i Velež, dok u Zenici snage će odmjeriti Čelik i Sarajevo. Susret u Mostaru igra se u 20:00, a u Zenici u 20:30 sati.

Strogo je zabranjeno preuzimanje sadržaja, vijesti, videa ili fotografija bez dozvole. Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad