Astana poslala poruku Sarajevu i BATE Borisovu: "Petarda" u mreži Vallette

Nogomet 08. aug 201917:46 > 17:53
Facebook/astana

Kazahstanska Astana sa visoki 5:1 porazila je Vallettu s Malte, i tako poslala poruku ekipama BATE-a i Sarajeva koje svoj duel igraju u 19:45 na Bilinom polju.

Astana je tako praktično obezbijedila play-off Evropa lige, jer četiri gola viška nose na Maltu, a u doigravanju za grupnu fazu ovog takmičenja čekat će boljeg iz duela Sarajevo BATE.

Na meču koji se igrao na Astana Areni ili Nur-Sultan stadionu domaći su sa tri gola do poluvremena najavili da neće prepuštati ništa slučaju. U 8. minuti je pogodio Sigurjonsson, u 15. na 2:0 je povisio Logvinenko, a Tomasov j 35. postavio konačan rezultat prvog dijela.

U nastavku, već u 57. minuti Sigurjonsson je povisio na 4:0, da bi Fontanella smanjio deset minuta kasnije na 4:1. Konačan rezultat postavio je Janga u 80.

Astana je bila dominantniji i bolji tim tokom cijelog meča, i pravo je čudo da pobjeda u ovom susretu nije ostvarena sa mnogo više golova u mrežu Maltežana.

Uzvrat je na rasproedu za sedam dana, koji za ovaj tim treba da bude samo rutina.

Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija zaAndroid|iPhone/iPad