Handžić ostavio Sarajevo u igri, BATE slavio sa 2:1 na Bilinom Polju

Nogomet 08. aug 201920:40 > 21:48
Anadolija

Fudbaleri Sarajeva i BATE Borisova na stadionu Bilino Polje u Zenici odigrali su svoj prvi meč trećeg pretkola Lige Evrope, a nakon 90 minuta rezultat je glasio 1:2 za goste.

Husref Musemić, trener Sarajeva pred početak samog meča bio je prisiljen da umjesto najavljenog Ahmetovića ubaci Handžića, budući da prvi napadač tima sa Koševa nije bio spreman za ovaj meč – zbog povrede zadnje lože.

Uprkos tome – tim Sarajeva dobro je otvorio meč, reklo bi se na momente i bojažljivo, ali je stanje na terenu pokazivalo da se sa bjeloruskom ekipom može igrati.

Gosti su bili dominantniji u prvom dijelu meča, ali nisu uspjeli stvoriti prilike koje bi se okarakterisale kao stopostotne. Ipak, u prvih 20 minuta, koliko su bili dominantniji – došli su do gola.

VEZANE VIJESTI

Neugodni Francuz Moukam je u 19. minuti prošao po desnoj strani, pronašao Bagu – koji pogađa nebranjeni dio mreže za 1:0. Imali su igrači u žutim dresovima još nekoliko polušansi koje je bez problema ukrotio Kovačević.

S druge strane, tim Sarajeva je nakon nervoznog starta konačno zaigrao u drugom dijelu prvog poluvremena. Hebibović, Milanović i Tatar sve više su dolazili do izražaja u opasnom dijelu terena po gol gostiju, a dvije najbolje prilike za izjednačenje imao je Handžić.

Prvo je u 34. minuti dobro šutirao golavom nakon što ga je Letić pronašao na desetak metara od gola. Lopta je otišla preko gola. Dvije minute kasnije – Hebibović odlično centrira, ali je udarac glavom napadača Sarajeva otišao pored gola.

Milanović je u 39. minuti imao i najbolju priliku za Sarajevo u 1. poluvremenu, ali mu je lopta pobjegla u gol-aut.

Igrači Husrefa Musemića imali su još niz dobrih akcija – no falio je posljednji pas i realizacija da se na odmor ode sa poravnatim rezultatom.

Anadolija

U nastavku meča Sarajevo je preko Handžića imalo fenomenalnu šansu za poravnanje, ponovo preko Handžića. Igrala se 52. minuta kada je napadač Sarajeva šutirao lijevom nogom sa nekih 13-14 metara iskosa. Pogodio je mrežu – ali samo njen spoljni dio.

Nakon što je Sarajevo agilno otvorilo drugi dio, ritam igre na Bilinom Polju je dostao usporio, što je više odgovaralo gostima. Jedino što se može izvdojiti jeste pokušaj Šerbečića glavom nakon kornera u 63. minuti, ali lopta je otišla preko gola.

Svim navijačima Sarajeva stao je dah u 65. minuti kada je Anel Hebibović šutirao sa vrha šesnaesterca. Lopta je zakačila jednog odbrambenog igrača na putu do gola i prošla tek nekoliko centimetara od lijeve stative gola BATE-a.

I kada je domaći tim hvatao zalet u nastavku, sudac je dosvirao penal za goste. Lazić je oborio jednog igrača BATE-a u kontranapadu, a Boucaut nije imao dileme. Najstroža kazna.

Loptu je namjestio Moukam, jedan od najboljih igrača gostiju na ovom meču i pogodio za 2:0.

Igrači Sarajeva su nakon drugog gola zapali u dodatnu igračku krizu, a BATE je u nekoliko navrata vrlo lako dolazio do gola Kovačevića. Srećom po tim sa Koševa, Kovačević je bio siguran.

U 77. minuti uslijedila je bakljada – zbog čega je glavni sudac povukao igrače s terena. Pauza je trajala nekih sedam-osam minuta.

Upravo ta pauza kao da je godila fudbalerima Sarajeva – jer su minut pred istek regularnih 90 minuta pogodili za 1:2 (prije nego je sat vraćen na 80. minutu zbog prekida), što im ostavlja kakve – takve šanse u revanšu. Gol za bordo tim postigao je Handžić za veliko slavlje više do 10.000 navijača bordo tima.

Odmah poslije gola Šišić je odlično centrirao, a lopta je završila na prečki gola BATE-a.  Veliku šansu imao je ponovo Šišić – ali je na odlično dodavanje promašio loptu iz 100 postotne situacije.

Ostalo je 1:2 u meču gdje se stiče dojam da je remi mogao biti realan rezultat.

Revanš je na rasporedu za sedam dana u Borisovu, Bjelorusija.

Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija zaAndroid|iPhone/iPad