Zrinjski se časno oprostio od Evrope

Nogomet 15. aug 201920:25 > 20:30
Fena

Fudbaleri mostarskog Zrinjskog oprostili su se večeras od Evrope nakon što su na domaćem terenu u Širokom Brijegu pobijedili švedskog predstavnika Malmo sa 1:0. Rezultat večerašnjeg meča bio je 1:0 dok je u prvom susretu bilo 3:0 za Šveđane koji su se tako plasirali u posljednju fazu kvalifikacija za Evropa ligu.

Zrinjski je veći dio meča dominirao u polju i iz nekoliko dobrih situacija ozbiljno zaprijetio gostima, ali večeras je problem definitivno bio u slaboj završnici bh. predstavnika.

Na prvu pravu priliku Plemići su čekali do 17 minute. Lijepu kombinaciju domaćih nije dobro završio Ivan Lendrić, a do kraja prvog dijela probao je i Miljan Govedarica – bez uspjeha.

U nastavku susreta Zrinjski je ponovo bio bolji na terenu, dok su gosti povremeno djelovali nezainteresovano – svjesni da će domaćin teško stići do tri gola koliko im je trebalo za konačan uspjeh.

Susret je odlučen u posljednjoj minuti pogotkom Damira Šovšića iz penala, a publika je Plemiće na kraju nagradila zasluženim aplauzom nakon veoma dobre evropske sezone i nekoliko nezaboravnih utakmica.