Remi Veleža i Željezničara u Mostaru, pobjede Čelika i Radnika

Nogomet 14. sep 201919:09 > 19:10
FK Željezničar

Završena su prva tri meča osmog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

U susretu 8. kola nogometne Premijer lige BiH Velež i Željezničar u Mostaru su podijelili bodove odigravši 1:1.

Domaći je u vodstvo doveo Brandao u 25. minuti, a za Željezničar je izjednačio Petar Bojić u 59. minuti.

U 81. minuti Velež je ostao s igračem manje nakon što je Nusmir Fajić dobio drugi žuti karton, ali gostu u preostalom vremenu nisu uspjeli iskoristiti brojčanu prednost.

Komšijski i kantonalni derbi u okviru 8. kola BHT Premijer nogometne lige, između zeničkog Čelika i Mladosti iz Doboja kod Kaknja, okončan je u korist domaćina minimalnim rezultatom 1:0 (0:0).

Strijelac pobjedonosnog gola bio je Haris Dilaver u 60. minuti.

U trećem meču – Radnik iz Bijeljine je na domaćem terenu pobijedio Zrinjski.

Jedini gol na meču dao je Peco u 62. minuti.

Od 20:00 sati na Tušnju igraju Sloboda i Borac, dok se sutra, 15. septembra sastaju Sarajevo i Zvijezda, te Široki Brijeg i Tuzla City.

Oba meča na programu su u 19:30.

Čelik – Mladost 1:0
Radnik – Zrinjski 1:0
Velež – Željezničar 1:1