Nevjerovatna scena na Emiratesu: Gubimo, a gdje je kapiten? (FOTO)

Nogomet 06. dec 201912:33 > 12:38

Da Arsenalu ne ide i da smjena Emeryja nije pomogla ni najmanje dokazuje i poraz protiv Brightona od 2:1 na domaćem terenu. Time se niz bez pobjede posrnule ekipe sa sjevera Londona povećao na ukupno devet mečeva, a Freddie Ljungberg je tako svoj mandat na klupi Arsenala otvorio porazom.

Gosti su poveli golom Webstera u 36. minuti, da bi Lacazette izjednanačio u 50. Ipak, Maupay je u 80. pogodio za vodstvo i pobjedu ekipe koja je izborila 13. mjesto na tabelu, dok je Arsenal na 10. mjestu.

Međutim, nevjerovatna scena desila se u 88. minuti, dva minuta pred kraja – odnosno dva minuta pred potvrdu novog poraza Arsenala.

Domaći tim imao je samo 10 igrača na terenu, ali razlog tome nije bila povreda – nego nužda. Pierre Emerick Aubameyang otišao je s terena u toalet, a da to skoro niko nije primijetio.

“Istrčao je s terena i vratio se dvije-tri minute kasnije. Ja nisam ni primijetio da je otišao, samo sam vidio da je utrčao nazad”, izjavio je Ljungberg.