UEFA Evropa liga: Partizan pobijedio Astanu za oproštaj od Evrope

Nogomet 12. dec 201922:58 > 23:00

Fudbaleri Partizana večeras u Beogradu pobijedili su Astanu, rezultatom 4:1, u utakmici posljednjeg šestog kola grupe ”L” UEFA Evropa lige.

”Crno-bijeli” furiozno su ušli u meč. Već nakon nepunih pola sata na terenu imali su prednost od 3:0, golovima Soumaha u četvrtom, Sadiqa u 24. i Asana u 26. minutu.

Sadiq je pogodio mrežu gostiju i u 76. minutu, a utješni gol za Astanu djelo je Rotariua 180 sekundi kasnije.

U drugoj utakmici šestog kola grupe ”L Manchester United večeras je savladao AZ Alkmar sa 4:0.

Iz grupe ”L” plasman u šesnaestinufinala UEFA Evropa lige izborili su Manchester United (13 bodova) i AZ Alkmar (9), dok su Partizan (8) i Astana (3) završili ovosezonsku epizodu na međunarodnoj sceni.