Liga prvaka: Atletico Madrid u produžetku srušio Liverpool

Nogomet 11. mar 202023:41 > 23:43

Madridski Atletico je izbacio branitelja naslova Liverpool u osmini finala Lige prvaka slavljem 3-2 (0-1, 0-1) u produžetku uzvrata na Anfieldu.

Na Anfieldu je Liverpool poveo u 43. minuti, kad je mrežu madridskog Atletica zatresao Nizozemac Georginio Wijnaldum. Do kraja osnovnog dijela utakmice nije bilo promjene rezultata pa je igran produžetak.

Roberto Firmino je u 94. minuti svladao Jana Oblaka i donio Liverpoolu prednost koja ga je vodila u četvrtfinale.

No, samo tri minute poslije Marcos Llorente je svladao domaćeg vratara Adriana i gurnuo Atletico prema četvrtfinalu. Isti je igrač u prvoj minuti sučevog dodatka prvog dijela produžetka još jednom pogodio donji lijevi kut Liverpoolovih vrata za 2-2. Konačnih 3-2 za potvrdu plasmana Atletica u četvrtfinale postavio je Alvaro Morata u prvoj minuti sučevog dodatka u drugom dijelu produžetka.

PSG i Atletico Madrid pridružili su se talijanskoj Atalanti i njemačkom RB Leipzigu koji su plasman u četvrtfinale izborili u utorak.

Sljedećeg tjedna trebale bi biti odigrane preostale uzvratne utakmice osmine finala. U utorak, 17. ožujka (21 sat), Manchester City će pred svojim navijačima braniti prednost 2-1 iz prvog dvoboja s Real Madridom, dok bi Juventus trebao anulirati minimalan poraz iz Lyona (1-0). U srijedu, 18. ožujka, Bayern će u Muenchenu braniti prednost 3-0 iz prvog dvoboja protiv Chelseaja, Barcelona će ugostiti Napoli na praznom Nou Campu. Dvoboj u Napulju završio je 1-1.