Partizan izgubio u finalu Kupa od Čukaričkog

Nogomet 21. maj 201508:43 > 08:46
Tanjug/Tanja Valič

Nogometaši Čukaričkog pobijedili su sinoć u finalu Kupa Srbije ekipu Partizana s 1:0 i na taj način došli do prvog naslova u klupskoj historiji.

Čovjek odluke na stadionu Rajko Mitić, pred 15.000 gledalaca, bio je Slavoljub Srnić u 39. minuti, koji je upravo na tom terenu i u dresu Crvene zvezde počeo karijeru.

Kup Srbije je još jednom dokazao da su iznenađenja česta, pošto je Čukarički peti tim u posljednjih pet godina koji je prigrabio pehar srbijanskog Kupa, javio je Tanjug.

Nogometaši Partizana od starta meča preuzeli su kontrolu loptu, dok se Čukarički oslanjao na kontre, iz kojih su opasno pretili.

Novi prvak Srbije imao je posjed lopte, ali je čvrsta odbrana Čukaričkog odbijala sve napade crno-bijelih, koji nisu imali prava rješenja u završnici.

Igralo se veoma oprezno s obje strane, a Čukarički je poveo u finišu prvog poluvremena kada je Srnić savladao protivničkog vratara.

Partizan je jalovo napadao sve do 90. minuta, kada je imao dvije prilike. Prvo je Brašanac promašio odličnu šansu kada je glavom s pet metara neometan gađao pored gola, a ubrzo potom sjajno je pokušao škaricama Babović, ali je lopta prošla pored gola.