Ronaldo za historiju, Juve grabi ka tituli

Nogomet 20. jul 202023:32 > 21. jul 2020 07:41
REUTERS/Massimo Pinca

Fudbaleri Juventusa savladali su Lazio sa 2:1 (0:0) u 34. kolu Serije A i napravili su krupan korak ka tituli prvaka, pošto sada imaju 80 bodova, osam više od drugoplasiranog Intera. Nebeskoplavi iz Rima su četvrti na tabeli sa 69 bodova.

Odluka je pala u razmaku od tri minuta u ranoj fazi drugog poluvremena, a čovjek odluke bio je Cristiano Ronaldo. U 51. minutu Portugalac je iskoristio jedanaesterac nakon što je Bastos igrao rukom u šesnaestercu, da bi tri minuta kasnije Luiz Felipe i cijeli tim gostiju napravio neshvatljivu grešku – lopta je izgubljena na centru, Dybala i Ronaldo išli su sami ka golu i Portugalac je plasirao loptu u praznu mrežu na dodavanje saigrača.

Ronaldo je tako postao prvi igrač koji je postigao najmanje 50 golova u Premier ligi, La Ligi i Seriji A, a postao je i tek treći fudbaler u historiji Juventusa sa 30+ golova u jednoj sezoni u Seriji A, poslije Felicea Borela (1933/1934) i Johna Hansena (1951/1952).

I prvo poluvreme bilo je sadržajno, obje ekipe po jednom su pogodile stativu – Sandro u 11. minutu za Juventus, a Immobile u 44. za Lazio.

Bio je to 14. put u posljednje dvije sezone da napadač Rimljana pogađa okvir gola, ali je do kraja meča postigao i gol. Zakuhao je u 83. minutu, kada je realizovao penal koji je skrivio Bonucci, bio je to njegov 30. prvenstveni gol u sezoni. Ipak, Juve je do kraja bez većih problema sačuvao trijumf.