Željezničar u derbiju bolji od Borca

Nogomet 11. aug 202019:06 > 19:08
FK Željezničar/ Damir Hajdarbašić

Fudbaleri Željezničara pobijedili su banjalučki Borac sa 2:1 u derbi susretu trećeg kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Izabranici trenera Amara Osima ostvarili su treću pobjedu i zadržali maksimalan učinak, dok su Banjalučani pretpjeli prvi poraz u sezoni i ujedni primili i prve golove.

VEZANE VIJESTI

U prvom dijelu igre nije bilo većih uzbuđenja, a jedinu priliku imao je Štilić u 28. minuti kada se oslobodio svog čuvara i savladao golmana Pavlovića, ali je sa gol-linije loptu izbacio Jovanović.

Na početku drugog poluvremena domaći su krenuli nešto ofanzivnije, a već u 50. minuti došli su do vodstva. U svom šesnaestercu rukom je igrao Janičić, a sudio je pokazao na bijelu tačku, odakle je Štilić bio precizan.

No, radost igrača Željezničara nije dugo trajala. U 56. minuti Borac je izveo brz kontranapad, Danilović je izašao sam pred golmana Fejzića i prizemnim udarcem zatresao mrežu.

Samo pet minuta kasnije Željezničar ponovo postiže gol. Lijepu akciju golom je krunisao Mustafa Mujezinović, koji je i treću utakmicu zaredom postigao gol te se nalazi na čelu liste strijelaca.

Lendrić, koji je ušao u igru u 65. minuti, imao je stopostotnu priliku u 76. minuti kada je izašao sam pred Pavlovića i prebacio ga, ali je lopta otišla tik pored stative.

Do kraja susreta Borac je imao jednu polupriliku preko Vranješa, ali se rezultat nije mijenjao.