Hrabro Sarajevo nije uspjelo

Nogomet 01. okt 202020:47 > 21:02
Anadolija

Fudbaleri Sarajeva nisu uspjeli večeras na Bilinom polju savladati škotski Celtis i plasirati se u grupnu fazu Evropa lige. Prolaz dalje osigurali su gosti nakon pobjede rezultatom 0:1. Strijelac jedinog gola bio je Edouard u 70. minuti susreta.

Gosti su u utakmicu ušli agresivno i dominirali u uvodnih desetak minuta. Sarajevo se branilo i odbranilo, a u nastavku se potpuno oslobodilo pritiska i zaigralo otvorenije.

Celtic je loptu držao, a njegovi igrači su uglavnom kombinovali ispred dobro postavljene odbrane Bordo tima.

Dok je prvak Škotske držao loptu, Sarajevo je bilo opasnije pred golom. Sjajnu priliku promašio je Benjamin Tatar nakon minijature u šesnaestercu protivnika. Igrao se 14. minut.

Isti igrač je u 30. minuti ponovo sjajno prevario gostujuće defanzivce, ali snage za kvalitetnu završnicu ipak nije imao.

Jedinu pravu priliku za goste promašio je Elyounoussija, a prvi dio igre završen je bez golova premda je u finišu Fanimo imao vrlo izglednu šansu, ali se nije snašao.

U nastavku je Celtics krenuo odlučnije prema golu Kovačevića. Ali stekao se utisak da im nedostaje završni pas. Sve do 70. minute.

Probali su gosti s distance, mladi čuvar domaće mreže nije dobro reagovao, a otpadak je pokupio Edouard.

Do kraja meča, Sarajevo je napadalo, ali snage za nešto više nije bilo. Više od nekoliko opasnih situacija nakon prekida, nije se moglo pa je rezultat ostao 0:1.