Velež bolji od Širokog Brijega

Nogomet 08. nov 202017:02 > 17:05
Facebook/FK Velež

Pobjedom nad ekipom Širokog Brijega ekipa Veleža došla je na peto mjesto premijerligaškog karavana Bosne i Hercegovine. Hercegovački derbi ponudio je dobar fudbal, opravdao je status derbija - a na koncu su igrači Veleža bili bolji rezultatom 2:1.

VEZANE VIJESTI

Nakon 0:0 u prvom poluvremenu – drugo poluvrijeme ponudilo je golove na ovom susretu. Prvo je u 50. minuti pogodio Čivić za 1:0, a samo četiri minute kasnije u strijelce se upisuje i Radovac.

Tračak nade gostima dao je Jurić u 78. minuti, ali Široki Brijeg do kraja susreta nije uspio izvući bod iz ovog meča.

Velež je ovom pobjedom preskočio svog današnjeg protivnika na tabeli, zaposjeo je peto mjesto sa 22 boda. Široki Brijeg je ostao 6. sa 21 bodom.