Željezničar u derbiju savladao Zrinjski u Mostaru pogotkom u 90. minuti

Nogomet 02. dec 202016:37 > 16:54
HŠK Zrinjski

Fudbalski klub Željezničar gostovao je u 17. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine kod mostarskog Zrinjskog na stadionu Pod Bijelim brijegom, a susret je završen pobjedom gostiju rezultatom 2:1.

Domaćin je do vodstva ušao u 28. minuti susreta, a strijelac je bio Bilbija nakon sjajne asistencije Ćorluke. Ostalo je nakon 45 minuta igre 1:0 za Mostarce.

Gosti su izjednačili nakon 13 minuta igre u drugom poluvremenu, a strijelac je bio Miletić. Fudbaler Plavih bio je najviši u šesnaestercu domaćih nakon ubacivanja iz kornera. Pobjedu Željezničaru donio je Bekrić u 90. minuti susreta.

Ranije danas Borac je slavio na gostovanju kod Krupe na Vrbasu rezultatom 3:1, dok je Mladost iz Doboja kod Kaknja bila bolja od Olimpika na Otoci rezultatom 2:0. Jučer je Široki Brijeg savladao Slobodu na Pecari rezultatom 3:0, dok je Velež bio bolji od Tuzla Cityja na Tušnju s 3:1.

Željezničar nakon 17. kola ima 36 bodova i drugi je na tabeli Premijer lige BiH, dok je Zrinjski sada 4. sa 29 osvojenih bodova.  Lider je Sarajevo s 38 osvojenih bodova i utakmicom manje od konkurenata. Bordo tim će u 17:00 sati dočekati Radnik na stadionu Asim Ferhatović Hase.