Lazio se pridružio Borussiji iz Dortmunda u završnici LP

Nogomet 08. dec 202021:09 > 21:13
REUTERS/Anton Vaganov

Nogometaši Lazija pridružili su se Borussiji Dortmund kao drugi sudionik osmine finala Lige prvaka iz skupine F grupne faze natjecanja, nakon što su na rimskom Olimpicu odigrali 2-2 (2-1) protiv belgijskog Club Bruggea.

Lazio je poveo u 12. minuti golom Corree, a već tri minute poslije gosti su izjednačili golom Vormera. U 27. minuti Ciro Immobile je izborio i realizirao jedanaesterac za novo vodstvo Lazija. Domaći su od 39. minute imali i brojčanu prednost na terenu, jer je zbog drugog žutog kartona isključen Sobol.

No, jedini pogodak u drugom dijelu postigli su gosti. U 76. minuti strijelac je bio Vanaken. Club Brugge je za plasman u osminu finala morao pobijediti u Rimu, ali do trećeg pogotka Belgijci nisu došli. Lazio je sa 10 bodova osvojio drugo mjesto, a Club Brugge će sa osam bodova i s trećeg mjesta nastaviti natjecanje u Europskoj ligi.

Prvo mjesto je potvrdila Borussia Dortmund pobjedom na gostovanju kod Zenita. Ruski prvak je poveo u 16. minuti golom Driussija. Domaći su vodili do 68. minute, kad je Piszczek iskoristio inertnost ruske obrane. Za pobjedu njemačkog doprvaka strijelac je bio Witsel u 78. minuti.

Dejan Lovren je za Zenit igrao od 67. minute, a praktično u prvoj akciji kad je ušao u igru, gosti su izjednačili. No, Lovren nije bio krivac ni za jedan od dva Borussijina pogotka.

Borussia je sa 15 bodova osvojila prvo mjesto, a Zenit je završio natjecanje sa samo jednim bodom.