Messi izjednačio Peleov rekord

Nogomet 19. dec 202018:13 > 18:15
REUTERS/Albert Gea

Lionel Messi, zvijezda Barcelone, golom protiv Valencije stigao je rekord Brazilca Pelea po broju golova za jedan klub.

Messi je u sudijskoj nadoknadi postigao gol – koji mu je bio 643 za Barcelonu. Isti broj golova dao je Pele u dresu Santosa.

Barcelona i Valencia odigrali su svoj meč u okviru 13. kola španske Primere, a rezultat je glasio 2:2.

Šišmiši su došli do vodstva u 29. minuti preko Diakhabyja, da bi Messi u četvrtoj minuti nadoknade prvo promašio penal, ali je iz dodatne prilike bio precizan za izjednačenje i rekord.

Araujo je u 52. minuti doveo Barcu u vodstvo od 2:1, ali je rezultat izjednačio Gomez u 69. minuti.

Ispostavilo se da je to i konačan rezultat meča.