Olimpic i Spartak remizirali na Koševu, Zrinjski poražen

Nogomet 02. jul 201519:58 > 20:12
Fena

Diljem Evrope večeras su se igrale utakmice prvog pretkola Evropske lige koje su odigrala i dva predstavnika iz Bosne i Hercegovine.

Fudbaleri Olimpica nisu uspjeli savladati slovačkog predstavnika u Europa ligi. “Vukovi” iz Sarajeva su poveli protiv Spartaka iz Trnave, ali su gosti do kraja susreta uspjeli izjednačiti.

Domaći su poveli golom Dalibora Pandže u 14. minuti meča. Iako su tokom cijele utakmice imali terensku inicijativu i bolje šanse igrači Olimpica nisu dobru igru uspjeli krunisati drugim pogotkom.

U 70. minuti bh. internacionalac u redovima Spartaka, Emir Halilović, uspio je poravnati rezultat i postaviti konačan rezultat – 1:1 uoči revanša koji se igra za sedam dana u Trnavi.

Meč je odigran na stadionu Asim Ferhatović – Hase pred nekoliko stotina gledalaca, a gostujući tim je imao podršku manje grupe navijača koji su bili smješteni na južnoj tribini Koševa.

Ekipa Zrinjskog je u gostima poražena sa 2:0 od armenskog predstavnika Shiraka u prvom pretkolu Evropske lige. Golove za Armence su postigli Jean-Jacques Boughi u 18. i 67. minuti utakmice.