Rutinska pobjeda Lecha: Sarajevu Liga prvaka nedosanjan san

Nogomet 22. jul 201520:20 > 22:31
Anadolija

Lech je u Poznanu ponovo bio bolji od Sarajeva i tako potvrdio ispadanje prvaka Premijer lige BiH već u drugom pretkolu Lige prvaka. Rezultat je bio 1:0 za domaćina.

Nakon prvih 45 minuta Poljaci su vodili sjajnim golom Barryja Douglasa iz slobodnog udarca u šestoj minuti utakmice.

Igra se većinom odvijala na sredini terena, a do kraja prvog poluvremena Poljaci su imali jednu ozbiljnu šansu kada je dobro reagovao golman Sarajeva Oštraković, dok je “bordo ekipa” zaprijetila preko Benke i Barbarića. Oba puta golman Lecha, Burić je otklonio opasnost ispred svog gola. Ipak igrači Sarajeva nisu uspjeli postići pogodak.

Drugo poluvreme je bilo slično prvom dijelu meča. Lech je bio bolja ekipa na terenu, a veliku priliku domaćin za povećanje vodstva propustio je u 61. minutu. Douglas je šutirao sa 10 metara, no Stepanov izbija s gotovo gol linije.

Lech je do kraja odigrao mirno i iskusno priveo utakmicu kraju te zasluženo, sa ukupnih 3:0, iz oba meča sa Sarajevom, izborio prolazak u 3. pretkolo Lige prvaka.