Kvalifikacije za U21 EP: Na Koševu Kazahstan bolji od BiH

Nogomet 02. sep 201518:10 > 18:14
Morguefile.com

Bosna i Hercegovina i selekcija Kazahstana uzrasta do 21 godine odmjerili su snage u kvalifikacijama za odlazak na U21 Evropsko prvenstvo na stadionu "Asim Ferhatović - Hase", a izabranici Darke Nestorovića savladani su rezultatom 2:1.

Obje reprezentacije otvoreno su ušle u meč, te se fudbal sa dosta prilika mogao gledati u prvom dijelu meča, uprkos temperaturi od 30 stepeni u glavnom gradu BiH.

Hajradinović i Hodžić su propustili najbolje šanse za fudbalere BiH, koji su nastupali u bijelim dresovima, dok su Fedin i Aimbetov prijetili s druge strane.

Najviše problema odbrani gostiju zadavao je Hajradinović, koji se sjajno probijao po lijevoj strani, ali Bajić i Hodžić, udarne igle U21 selekcije su bili dobro zatvoreni.

Kazahstan koji je bio velika nepoznanica uoči meča, da nije potpuni autsajder u grupi dokazao je u 27. minuti. Nakon centaršuta koji nije mnogo obećavao, Tuliyev glavom zahvata loptu skoro na šesnaestercu, te lobom vara golmana BiH reprezentacije.

Minutu pred odmor, nakon katastrofalne konfuzije u odbrani BiH, Aimbetov krade loptu, te nakon sjajnog fora vara dvojicu defanzivaca BiH i golmana Pirića, te pogađa za 2:0, što je bio rezultat prvog dijela.

Nastavak meča donio je agresivniju igru selekcije BiH, koju je “unovčio” Hajradinović u 58. minuti, sjajnim driblingom i lijepim udarcem koji je završio pod prečkom golmana Pavlova.

Nakon toga, u igru ulaze Prevljak, Milošević i Lazić, koji ubrzavaju igru u napadu Nestorovićevog tima, dok Kazahstan nastavlja da prijeti iz prekida i kontri.

Preko Hodžića koji je pokušao iz daljine reprezentacija BiH je prijetila u nekoliko navrata, no lopta je završavala u tijelima odbramenih fudbalera Kazahstana, a one koje su prošle u okvir gola, golman Pavlov je sjajno hvatao, zaradivši epitet najboljeg fudbalera na meču.

Najbolju šansu za poravnanje BiH je imala u posljednjoj minuti nadoknade, kada je Milošević šutirao preko gola nakon odlične akcije mladih “Zmajeva”.

Nakon isteka 90 minuta, rezultat na semaforu ostao je 1:2 u korist gostiju, što je značilo da će BiH i nakon dva odigrana kola biti bez ijednog boda u kvalifikacijama za odlazak na Euro, budući da su u prvom kolu savladani od Norveške sa 2:0.