VIDEO| Zlatan nije mogao sam, čudo u Wolfsburgu

Nogomet 06. apr 201622:24 > 22:28

Takmičenje u Ligi evropskih fudbalskih prvaka nastavljeno je večeras prvim utakmicama četvrtfinala. Ponovo je bilo uzbudljivo, a ljubitelji ove čarobne igre imali su šta vidjeti. Bilo je mnogo golova, a veliko iznenađenje načinio je Wolfsburg.

Nisu bili rijetki fudbalski stručnjaci koji su plasman Vukova među osam najboljih evropskih timova vidjeli kao krajnji domet bivšeg prvaka Njemačke. No, ekipa Dietera Heckinga odigrala je vrhunski kompletan meč, nadigrali moćnog protivnika i sasvim zasluženo slavili pobjedu.

Domaći su od početka uspostavili terensku inicijativu, vladali su sredinom terena i čekali svoju priliku dok je Real neočekivano rezervisano otvorio prvi dio dvomeča koji bi im u konačnici mogao spasiti sezonu.

Igrao se 18. minut kada je nakon prekršaja Casemira, Ricardo Rodriguez iz penala postigao pogodak za neočekivano vodstvo. Sedam minuta poslije, Arnold je zabio za ozbiljnu prednost domaćina koji se tako suprotno svim očekivanjima, našao u iznimno dobrom položaju.

Očekivao se veliki pritisak Reala u nastavku. Istina, zaigrali su Kraljevići bolji fudbal, imali su nekoliko dobrih prilika za postizanje golova, uglavnom preko Cristiana Ronalda i Garetha Balea, ali nekorektno bi bilo reći da njemački tim nije imao jednak broj, možda čak i više boljih, konkretnijih šansi – uglavnom iz perfektno organizovanih kontranapada.

Ostalo je, dakle, 2:0. Velika, izuzetna pobjeda Vukova koji proteklih godina jesu pobjeđivali velikane, ali bez trunke sumnje, pobjeda nad Realom večeras jedna je od najvećih u historiji ovog kluba.
U drugom meču večerašnjeg programa u Parizu su se sastali PSG i Manchester City. Pobjednika nije bilo, u konačnih 2:2, gledaoci su uistinu imali šta vidjeti. Golove, lijepe, šanse, akcije, preokrete, uzbuđenja.

Građani iz Manchestera na kraju s mnogo više zadovoljstva iščekuju revanš premda, treba to reći nakon svega viđenog večeras, ni Parižani neće biti bez šansi. Gosti su poveli pogotkom Kevina de Bruynea da bi Zlatan Ibrahimović poravnao na 1:1.

U drugom dijelu igre, francuski prvak poveo je golom Rabiota da bi konačnih 2:2 postavio Fernandinho. Treba reći da je na otvaranju meča penal promašio Ibrahimović, ali i istaći čudan pogodak kojim je obradovao svoje fanove. Neki će reći da samo on može postići ovakav gol… Revanši su na rasporedu sljedeće sedmice.

Pogledajte sve golove sa večerašnjih utakmica.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook.