Atletico ispao iz utrke za titulu prvaka Španije

Nogomet 08. maj 201619:08 > 19:14

Fudbaleri Barcelone došli su na korak od odbrane titule u španskoj Primeri, pošto su na svom trenu s 5:0 u 37. kolu pobijedili Espanyol, a njihov prvi pratilac do današnjih mečeva Atletico Madrid poražen je s 1:2 od Levantea, te je tako ostao bez šanse da osvoji trofej.

Remi Atletica iskoristio je Real Madrid koji je na svom terenu s 3:2 pobijedio Valenciju, pa je sada “kraljevski” klub, kolo prije kraja šampionata, “izbio” na drugo mjesto Primere s 87 bodova, jednim manje od lidera Barcelone.

Katalonci su u gradskom okršaju s Espanyolom kontrolisali meč od početka. Golove za pobjedu Barcelone postigli su Lionel Messi u osmom, Luis Suarez u 52. i 61, Rafinha u 74. i Neymar u 83. minutu.

Barcelona će u posljednjem kolu narednog vikenda gostovati Granadi, dok će drugoplasirani Real Madrid otići na megdan Deportivu iz La Corune.

Atletico Madrid je imao prednost na gostovanju protiv Levantea, koji je i prije današnjih utakmica ispao iz Primere.

Vodstvo ekipi Diega Simeonea donio je Fernando Torres golom u drugom minutu, ali je Levante preko Victora Casadesusa u 30. stigao do izjednačenja, a trijumf domaćinu obezbijedio je Giuseppe Rossi u 90.

Atletico Madrid ima 85 bodova, a u posljednjem kolu na svom terenu će dočekati Celtu iz Viga.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook.