Abraham rekordima donio pobjedu Rome protiv Lazija

Nogomet 20. mar 202221:34 0 komentara
AS Roma

Roma je zabilježila pobjedu u "Derby dellla Capitale" protiv Lazija 3:0, na krilima sjajnog engleskog napadača.

Jose Mourinho može da uknjiži još jednu recku kada su u pitanju veliki gradski derbiji u kojima je vodio svoje ekipe do pobjeda. Poslije londonskog, milanskog, madridskog, mančesterskog na red je došao i rimski derbi. Poslije jesenjeg poraza od Lazija 3:2 dug je došao na naplatu i Roma je sada slavila 3:0.

Junak trijumfa Vučice bio je čovek na čijem dolasku je upravo insistirao gospodin Specijalni. Tammy Abraham postigao je prva dva gola i time trasirao veliku pobjedu svog tima.

Prvi gol engleski napadač je postigao posle 56 sekundi, što je najbrži gol u rimskim derbijima ikada. On se našao na pravom mjestu pošto je Pellegrini iz kornera pogodio prečku. To mu je ujedno bio i 22. gol u ovoj sezoni, što je najveći broj golova jednog igrača Rome u debitantskoj sezoni i time je prevazišao takve legende kao što su Gabrijel Batistuta ili Vincenzo Montela.

Drugi gol postigao je u 22. minutu. Konačnih 3:0 postavio je Lorenzo Pellegrini u 40. minutu. Lazio je bio u nastavku nemoćan da postigne makar počasni gol, tako da je Roma došla do zaslužene pobjede i nastavila potjeru za plasman u Ligu šampiona. Neće joj biti lako jer Juventus bježi osam bodova, ali Mourinho je pokazao da je čovjek koji se bori do kraja.