AFCON: Halilhodžić i Maroko osigurali nokaut fazu

Nogomet 14. jan 202218:51 > 19:37 0 komentara
REUTERS/Thaier Al-Sudani

Fudbaleri Maroka savladali su u drugom kolu grupe C Afričkog Kupa Nacija selekciju Komorija rezultatom 2:0.

Propustili su izabranici Vahida Halilhodžića veliki broj izglednih prilika, a do prednosti su stigli u 16. minuti nakon pogotka Selima Amallaha.

Briljirao je golman Komorija Ben Salim Boina, a u 83. minuti je odbranio i penal Youssefu El Nesyriju.

Ipak, Boina je bio nemoćan pet minuta kasnije kada je njegovu mrežu pogodio Aboukhlal.

Maroko nakon dva kola ima dvije pobjede i zauzima lidersku poziciju na tabeli grupe C sa 6 bodova, Gabon ima 3, ali i meč manje, Gana je treća bez bodova kao i posljednjeplasriani Komori.

Upravo drugi meč ove grupe večeras igraju Gabon i Gana sa početkom od 20 sati uz direktan prenos na Sport Klubu.

Malavi upisao prvu pobjedu.

U drugom susretu ove grupe Malavi je savladao Zimbabve sa 2:1.

Poveli su fudbaleri Zimbabvea u 38. minuti preko Wadija, ali je pet minuta kasnije Mhango poravnao rezultat.

Veliku pobjedu i preokret Malaviju donio je Mahangi drugim golom u 68. minuti.

Nakon dva kola Senegal je prvoplasirani tim u ovoj grupi sa 4 boda, koliko ima i Gvineja. Malavi ima 3, Zimbabve je posljednji bez bodova.