Agonija Juvnetusa traje: Monza pobijedila i upisala prvu pobjedu u Seriji A

Nogomet 18. sep 202217:15 0 komentara
REUTERS/Alberto Lingria

Juventus je u velikoj krizi.

Stara dama izgubila je od novog prvogligaša Monze 1:0. Gol odluke postigao je Gytkjaer u 74. minutu poslije potpune dominacije domaćina u drugom poluvremenu.

Posao im je olakšao Argentinac Angel Di Marija, koji je dobio direktan crveni karton u 40. minutu.

Sergej Milinković Savić, reprezentativac Srbije, odigrao je sjajan meč i uz Ćiru Immobilea, bio najzaslužniji za ubjedljiv trijumf Lacija od 4:0 na gostovanju Cremoneseu. Meč je završio sa golom i asistencijom.

Rimljani su brzo preboleli ubjedljiv poraz od Midtyillanda okviru Lige Evrope. Već u sedmom minutu stigli su do vodstva. Pogodio je Immobile na dodavanje Milinkovića. Prednost je duplirana u 21. minutu kada je sa bijele tačke precizan bio Immobile.

Sve dileme je riješio Sergej koji je pogodio mrežu rivala u 45. minutu pošto je natrčao na odbijenu loptu. Rezervista Pedro je postavio konačan skor u 80. minutu.

Pobjedu je ostvarila i Fiorentina protiv Verone rezultatom 2:0. Ikone je u 13. minutu doneo prednost domaćima, a Biraghi je u prvom delu promašio penal za Violu. Konačan rezultat postavio je Gonzales u 90. minutu.