Ahmedhodžić i Nalić u grupnoj fazi Lige prvaka sa Malmeom

Nogomet 25. aug 202108:46 0 komentara
Malmo FF

Fudbaleri Malmoa izborili su sinoć plasman u grupnu fazu UEFA-ine Lige prvaka.

Nakon što je prvak Švedske u prvom susretu slavio sa 2-0, sinoć su poraženo sa 2-1, ali im je sinoć postignut pogotak bio dovoljan za prolaz dalje.

Ludogorets je poveo u 10. minuti preko Nedyalkova, ali Malmo do poravnanja dolazi u samom finišu prvog poluvremena. Lijepo je pogodio Veljko Birmančević. U 60. minuti penal za Ludogorets koji je uspješno realizirao Sotiriu, ali je to bilo sve što su uspjeli pa je na kraju prvak Švedske izborio prolaz u grupnu fazu.

Himmelsblå glädjescener! ✌️

Posted by Malmö FF on Tuesday, August 24, 2021

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Anel Ahmedhodžić odigrao je cijeli meč za Malmo, dok je Adi Nalić susret odgledao sa klupe za rezervne igrače.

Ferencvaros je poražen od Young Boysa rezultatom 3-2. Švicarci su poveli već u četvrtoj minuti preko Zesigera, ali je Wingo u 18. minuti poravnao rezultat. Prvak Mađarske do preokreta stiže u 27. minuti kada je Ryan Mmaee pogodio da asistenciju Mirta Uzunija. Ipak, Švicarci do poravnanja stižu u 56. minuti preko Fassnachta. Posao Ferencvarosu dodatno je otežao i crveni karton Laidounia, pa je Mambimbi u trećoj minuti nadoknade potvrdio pobjedu i prolaz u grupnu fazu Young Boysa sa ukupnih 6-4.

???????-#bscyb #ybforever #championsleague

Posted by BSC Young Boys on Tuesday, August 24, 2021

Eldar Ćivić i Adnan Kovačević odigrali su cijeli meč za Ferencvaros, dok je Stjepan Lončar u igru ušao u 76. minuti.

Treći tim koji je izborio plasman u grupnu fazu Lige prvaka je portugalska Benfica koja je nakon pobjede nad PSV-om od 2-1 iz prvog susreta sinoć sačuvala prednost i nakon remija od 0-0 izborila prolaz dalje.

Uma noite à Benfica! ?⚪#UCL #EPluribusUnum #PSVSLB

Posted by Sport Lisboa e Benfica on Tuesday, August 24, 2021

Večeras su na rasporedu i preostala tri susreta play-offa, a Brondby će ugostiti ekipu Salzburga, Dinamo dočekuje Sheriff, dok će Monaco u goste Shakhtaru.