AKN: Kamerun i Burkina Faso remijima do osmine finala

Nogomet 17. jan 202219:55 > 21:02 0 komentara

Fudbaleri Kameruna remizirali su sa Zelenortskim Ostrvima 1:1, a isti rezultat viđen je u duelu Burkina Faso - Etiopija, u okviru posljednjeg kola grupe A Kupa afričkih nacija.

Poslije takvih ishoda, Kamerun ide u osminu finala sa prve pozicije uz sedam bodova, dok će Burkina Faso sa druge uz četiri.

Isto toliko poena, ali i lošiji međusobni skor sa Burkinom Faso, imaju Zelenortska Ostrva, koja će gotovo sigurno u doigravanje kroz poredak najboljih trećeplasiranih ekipa. Etiopija završava turnir sa jednim bodom.

Kamerun, domaćin takmičenja, nije uspeo da sačuva maksimalan skor pred nokaut fazu.

Poveli su Lavovi u 39. minutu golom Aboubakara, ali je vrijedan bod rivalu doneo Rodrigeš u 53. okršaja u Juandeu.

U Bafusamu, Burkina Faso je stekla prednost preko Bajale u 24. minutu, da bi Etiopija osvojila bod na opraštanju od takmičenja zahvaljujći pogotku Kebede u 52. minutu.

Sve mečeve Afričkog Kupa Nacija možete gledati na Sport Klubu.