Anel Ahmedhodžić ponovo strijelac u pobjedi Sheffielda protiv lidera na tabeli

Nogomet 05. nov 202216:03 0 komentara
Sheffield United FC

Reprezentativac Bosne i Hercegovine, Anel Ahmedhodžić ponovo je oduševio navijače "oštrica", nakon što je postigao novi pogodak za Sheffield u pobjedi nad liderom Championshipa Burnleyem od 5:2.

Ahmedhodžić je postigao četvrti pogodak za svoj klub i dao Sheffieldu razliku od dva gola, kako bi “oštrice ušle u mirnu završnicu meča.

Naš reprezentativac je inače prvi put startao u jednoj utakmici svog tima otkako se povrijedio. Unatoč tome što je odbrana Sheffielda propustila loptu u mrežu dva puta, Ahmedhodžić je igrao sjajno i odlično je ocijenjen od specijaliziranih sajtova.

Poveli su u ovom meču gosti preko Bensona u 17. minuti, a na isteku pola sata igre, izjednačio je Ndiaye. Benson je na samom kraju poluvremena ponovo dobeo Burnley u vodstvo, a pri rezultatu 1:2 otišlo se na odmor.

U trećoj minuti nastavka McBurnie je bio autor novog izjednačenja, a potpuni preokret donio je Robinson u 65. minuti. Samo četiri minuta kasnije pobjedu Sheffielda potvrdio je Ahmedhodžih, a McBurnie je svojim drugim golom na utakmici, a petim za Sheffield, postavio konačan rezultat 5:2.

Sheffield United je drugi na tabeli sa 35 bodova, ali i utakmicom manje od Burnleya, koji je ostao na liderskoj poziciji Championshipa.