Argentina na krilima Messija ostala u životu na SP u Kataru!

Nogomet 26. nov 202221:57 0 komentara
REUTERS/Dylan Martinez

Fudbaleri Argentine savladali su Meksiko rezultatom 2:0 i ostali u igri za plasman u osminu finala Svjetskog prvenstva.

Argentinci su meč sa Meksikom počeli dosta loše pod pritiskom zbog činjenice da su protiv Meksika morali pobijediti da bi imali šanse da plasiraju u nokaut fazu takmičenja.

Tokom cijelog prvog poluvremena gralo se neprecizno sa obje strane, iako je možda Meksiko stvarao više i bolje šanse. Na kraju razočaravajućih 45 minuta otišlo se na odmor pri rezultatu 0:0.

U drugom poluvremenu Argentina je igrala bolje, ali nije stvorila previše, niti bila dominantna na terenu. Ali, Argentina ima jednog od najboljih fudbalera svih vremena, Lionela Messija, koji je pogodio na asistenciju Angela Di Marije u 64. minuti.

Nakon postignutog gola, Argentincima kao da je pao kamen sa srca, i zaigrali su još bolje, pa je bilo lakše potvrditi pobjedu. A potvrda je došla u 88. minuti kada je Fernandez nakon prekrasne solo akcije drugi put matirao Ochou za veliku pobjedu Argentine od 2:0.

Argentina je sada druga u grupi C i ima tri boda, dok je Meksiko posljednji sa jednim osvojenim bodom.