Argentina razbila Poljsku za osminu finala, gol razlika izbacila Meksiko (VIDEO)

Nogomet 30. nov 202222:00 0 komentara
REUTERS/Amanda Perobelli

Rasplet u grupi C donio je pravu dramu i pobjede Argentine protiv Poljske 2:0, te Meksika nad Saudijskom Arabijom identičnim rezultatom. Meksiko i pored pobjede ispada zbog lošije gol razlike od selekcije Poljske.

Argentina je krenula odlučnije u utakmicu, jer je Messi prijetio u dva navrata, prvo u 8. a onda i u 11. minuti, ali Wojciech Szczesny bio je na visini zadatka.

Pritiska fudbalera Lionela Scalonija je nastavljen. Napadali su Gaučosi preko Acune, Alvareza i Di Marije koji je prijetio iz kornera, ali put do mreže nisu uspijevali da pronađu.

Igrala se 36. minuta kada je došlo do kontakta Szczesnyja i Messija, pa je glavni sudija Danny Makkelie gledao VAR. Nakon toga dosudio je penal za Argentinu i odluka nizozemskog suca će se sigurno mnogo komentarisati.

Fenomenalno raspoloženi poljski golman odbranio je udarac Lionel Messija, koji ruku na srce nije baš najbolje izveo šut sa bijele tačke. Poljski golman odbranio je drugi penal na šampionatu. U poršlom kolu Al Dawsariju, a sada Leo Messiju. Pogledajte kako je Messi onemogućen da postigne gol sa bijele tačke OVDJE.

Argentina je imala 14 šuteva u prvih 45 minuta od toga 9 u okvir gola, a Poljaci su uputili samo jedan šut koji nije išao u okvir gola Martineza.

Poslije samo 53 sekunde igre u drugom poluvremenu Argentinci dolaze do 1:0. Nahuel Molina ubacio je sa desne strane, a Alexis Mac Allister snalažljivo pogađa mrežu Szczesnyja. Kako je sve to izgledalo pogledajte OVDJE.

Dominirala je Argentina jednostavno i zasluženo stigla i do drugog pogotka i riješila pitanje pobjednika i prolaska u osminu finala.

Julian Alvarez udvostručio je prednost Argentine. Sjajan gol napadača Manchester Cityja u dresu Gaučosa pogledajte OVDJE. Asistirao mu je Enzo Fernandez.

Tok mečeva: Argentina-Poljska i S.Arabija-Meksiko

Lautaro Martinez mogao je odvesti selekciju Meksika u osminu finala, ali je propustio dobru šansu za 3:0.

Potpuno zaslužena pobjeda Argentinaca koji su imali 13 udaraca u okvir gola, a nevjerovatno zvuči da Poljaci nisu nijedan šut uputili ka golu Martineza.

REUTERS/Peter Cziborra
REUTERS/Pedro Nunes
REUTERS/Dylan Martinez
REUTERS/Issei Kato
REUTERS/Jennifer Lorenzini

Meksiko je odlično ušao u susret sa Saudijskom Arabijom. Alexis Vega je bio jedan na jedan sa Mohammedom Al Owaisom, ali golman Arabije brani odlično njegov pokušaj.

Odgovorila je ekipa Arabije preko Kannoa iz slobodnog udarca ali promjene rezultata nije bilo.

Nova prijetnja Meksikanca viđena je u 27. minuti. Pineda je šutirao, ali njegov nije ugrozio golmana S. Arabije. Lagan posao za Al Owaisa. Poslije toga i glavom Pineda, ali nema promjene rezultata.

Arabija je propustila dobru priliku da povede u nadoknadi prvog dijela. Ali Al Hassan neometan je šutirao glavom sa peterca gola Meksika, ali je bio neprecizan.

REUTERS/Amr Abdallah Dalsh
REUTERS/Alberto Lingria
REUTERS/Matthew Childs
REUTERS/Kai Pfaffenbach
REUTERS/Ibraheem Al Omari

Meksiko je u nastavku drugog poluvremen za samo pet minuta bacio na koljena Saudijce. U razdoblju od pet minuta, izabranici Gerarda Martina zabili su dva gola. Henry Martin pogodio mrežu Saudijske Arabije. Korner su izveli Meksikanci, Montes je petom prebacio loptu u peterac, a Martinu nije bilo teško pospremiti loptu u mrežu. Kako je to sve izgledalo pogledajte OVDJE. Igrala se 47. minuta.

Pet minuta kasnije pravo remek djelo fudbalera Meksika Luisa Chaveza. Topovski udarac sa tridesetak metara i Chavez pogađa rašlje golmana Al Owaisa. Majstoriju nađite OVDJE.

Nastavili su da prijete Meksikanci. Prvo su tražili penal, ali ga nisu dobili. Zatim su udarce upućivali Lozano i Chavez. Uriel Antuna pogodio je za 3:0 u 88. minutu i to bi bio plasmna za južnoameričku selekciju dalje, ali je poništen zbog ofsajda.

Salem Al Dawsari iskoristio je u 95. minutu preveliku ofanzivu Meksika i smanjio prednost Meksika, što je značilo ispadanje fudbalera Gerarda Martina.

Prvoplasirana ekipa grupe C je Argentina sa 6 bodova i Gaučosi idu u osmini finala na Australiju. Žuti kartoni odlučili su drugog putnika iz ove grupe u osmini finala. Poljaci zbog bolje gol razlike 2:2, u odnosu na meksičku 2:3 idu dalje i tako će u nokaut fazu na megdan Francuskoj.