Arsenal demonstrirao moć: Sevilla primila šest golova u Londonu

Nogomet 30. jul 202215:47 > 15:48 0 komentara
Action Images via Reuters/Paul Childs

Fudbaleri Arsenala deklasirali su Sevillu sa čak 6:0 u Emirates Cupu, a blistalo je Gabriel Jesus sa hat-trickom, ovosezonsko najveće pojačanje Tobdžija.

Sastav Mikela Arteta riješio je pitanje pobjednike poslije svega 19 minute igre na stadionu Emirates. Ili preciznije za devet minuta, od 10. do 19. Topnici su pogađali mrežu gostiju iz Andaluzije čak četiri puta.

Vodstvo Arsenalu donio je iz penala Bukayo Saka. U narednih pet minuta, prvo u 13. pa onda 15. minuti Gabriel Jesus bivši napadač Manchester Cityja postigao je dva gola. Drugi mu je asistirao Gabriel Martinelli.

Saka pogađa drugi put na utakmici na isteku 19. minute, a Bono je morao vaditi tada već četvrti put loptu iz svoje mreže.

Brazilac Jesus kompletirao je trinaest minuta prije kraja hat-trick, u 89. končanih 6:0 djelo je Eddiea Nketiaha na dodavanja Martina Odegaarda.

Londonski tim osvajanjem trofeja Emirates Cup najavio je možda značajniju ulogu u borbi za trofej u Engleskoj ove sezone. Igra novog Arsenala obećava.