Arsenal nakon nestvarnog preokreta savladao Wolverhampton

Nogomet 24. feb 202222:46 > 22:49 0 komentara
REUTERS/Tony Obrien

Fudbaleri Arsenala savladali su u zaostalom susretu 20. kola engleske Premier lige ekipu Wolverhamptona nakon preokreta sa 2:1.

Poveli su Vukovi u desetoj minuti preko koreanca Hwang Hee-Chana. To je bila i jedina prilika za ovaj tim u prvom poluvremenu, dok je Arsenal propustio nekoliko izglednih prilika.

Ipak, Topnici su u drugom poluvremenu zaigrali još bolje i stigli do zasluženog preokreta.

Poravnanje im je donio Nicolas Pepe u 82. minuti nakon asistencije Nketiaha. Bio je ovo prvi pogodak u sezoni za fudbalera iz Obale Slonovače.

Veliki preokret i pobjedu Arsenalu donio je Alexander Lacazette u petoj minudi sudijske nadoknade. Pepe je ovoga puta bio asistent.

Arsenal nakon ove pobjede zauzima petu poziciju na tabeli Premiershipa sa 45 bodova, i samo bodom manje u odnosu na Manchester United koji je 4, ali i sa dvije utakmice više o odnosu na Arsenal.

Wolvesi su sedmi sa 40 osvojenih bodova.