Arsenal savladao Leicester na otvaranju 10. kola Premiershipa (VIDEO)

Nogomet 30. okt 202115:24 0 komentara
REUTERS/Peter Nicholls

Fudbaleri Arsenala savladali su u uvodnom kolu 10. kola engleskog Premiershipa u gostima ekipu Leicestera razultatom 2-0.

Počeli su Topnici veoma agresivno, a do prednosti su stigli već u petoj minuti susreta. Bukayo Saka je izveo sjajan korner, a Gabriel bio najviši u zraku i pogodio gol Kaspera Schmeichela.

Samo dvije minute kasnije mogao je Aubameyang udvostručiti rezultat, sjajno se sjurio pored odbrane Leicestera, lijepo šutirao, ali je njegov udarac odbranio Schemichel.

Ipak, Arsenal je uspio udvostručiti rezultat u 17. minuti susreta. Smušenost odbrane Leicestera iskoristio je Smith-Rowe koji je pogodio mrežu nemoćnog Schmeichela.

U 43. minuti susreta Leicester je imao najbolju priliku u prvom poluvremenu. Maddison je lijepo šutirao u sam ugao gola Arsenala, ali je Ramsdale paradom samo dodatno uljepšao udarac reprezentativca Engleske.

Lisice su počele dosta bolje drugo poluvrijeme, a prvu priliku u 55. minuti susreta imao je Luke Thomas. Tielemans je sjajno prošao, dodao do beka Leicestera, ali je njegov pokušao završio pored gola.

Četiri minute kasnije nova prilika za Leicester, ovoga puta je Lookman pokušao, ali je Ramsdale još jednom fenomenalno intervenisao.

U 62. minuti nova sjajan intervencija Ramsdalea, Barnes je sjajno prošao pored odbrane Arsenala, namjestio se šutirao, ali je mladi golman Arsenala još jednom veoma dobro intervenisao.

Pierre-Emerick Aubameyang je imao prvu priliku za Arsenal u drugom poluvremenu. Šutirao je Gabonac nakon asistencije Sake, ali je ovoga puta Schmeichel odlično reagovao.

I Jamie Vardy je pokušao u 75. minuti. Tielemans je poslao odličan centaršut, a Vardy neočekivano loše šutirao glavom iz veoma dobre pozicije.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Sead Kolašinac u igru je za Arsenal ušao u 89. minuti susreta.

Do kraja se rezultat nije mijenjao, pa je ekipa Mikela Artete nastavila sjajan niz bez poraza.

Tobdžije nakon ove pobjede zauzimaju petu poziciju na tabeli Premiershipa sa 17 osvojenih bodova, dok je Leicester deseti sa tri boda manje.