Arsenal slavio veliku pobjedu u gradskom derbiju (VIDEO)

Nogomet 15. dec 202122:59 1 komentar
Reuters/Andrew Couldridge

Fudbaleri Arsenala savladali su u 17. kolu engleske Premier lige ekipu West Hama rezultatom 2:0.

Topnici su večeras bili mnogo bolji rival, ali i pored mnogo stvorenih prilika u prvom poluvremenu nisu uspjeli stići do prednosti.

Ipak, u prednost ih je doveo na samom početku drugog dijela Martinelli nakon asistencije Alexandre Lacazettea. Igrao se 48. minut susreta.

Lacazette je mogao nakon asistencije da se upiše i u listu strijelaca, ali je bio neprecizan sa bijele tačke.

Pobjedu Topnicima ovjerio je Emil Smith Rowe golom u 87. minuti za veliko slavlje Arsenala u gradskom derbiju.

West Ham je meč završio sa igračem manje jer je Vladimir Coufal dobio crveni karton.

Nakon ove pobjede Arsenal je preskočio na tabeli Premiershipa upravo West Ham i sada je 4. sa 29 osvojenih bodova, dok je West Ham 5. sa bodom manje.