Arsenalu londonski „rat“ za Evropu

Nogomet 01. maj 202223:01 0 komentara
Reuters/Matthew Childs

U nedjelju je na stadionu „London“ na programu bio meč 35. kola Premijer lige koji je imao velike implikacije na to ko će u narednoj sezoni u Evropska takmičenja – Arsenal je kao gost savladao West Ham rezultatom 2:1 (1:1). Odlučujući gol za „Tobdžije“ postigao je Gabriel u 54. minutu.

Poslije ovog trijumfa tim Mikela Artete nalazi se na četvrtoj poziciji, koja vodi u Ligu šampiona, sa 63 boda, dva više od prvog pratioca, još jednog gradskog rivala, Tottenhama.

I West Ham je (još) na poziciji koja vodi u Evropu – sedmi su na tabeli, što je mjesto koje će im donijeti kvalifikacije za Ligu Evrope, ako tu ostanu u narednim mečevima. Sastav Davida Moyesa na posljednje četiri utakmice ima tri poraza i remi.

Gosti su poveli u 38. minutu, a gol glavom postigao je Rob Holding poslije izuzetnog kornera koji je izveo.

Međutim, Čekićari dolaze do izjednačenja u 45. minutu – Jarred Bowen je vještom realizacijom krunisao lepu akciju Moyesove ekipe. Za gol mu je asistirao Čeh Vladimir Coufal.

Imao je na startu drugog dijela Arsenal dobru šansu poslije lijepe individualne akcije Sake, ali je Lukaš Fabijanski bio pribran. Međutim, samo minut kasnije, u 54. minutu, Arsenal dolazi do, ispostaviće se, konačnih 2:1. Martinelli je uputio veoma lijep centaršut u šesnaesterac, a glavom je odlično reagovao Gabriel.

West Ham narednu utakmicu u PL igra u nedjelju osmog maja na gostovanju protiv Norwicha, a u međuvremenu ih očekuje revanš polufinala Lige Evrope u Frankfurtu. U Londonu je u prvoj utakmici bilo 2:1 za Nijemce. I Arsenal gostuje u narednom kolu osmog maja – protivnik će im u nedjelju biti Leeds.