Atleticu samo bod protiv Granade u Madridu

Nogomet 20. apr 202221:56 > 22:50 0 komentara
REUTERS/Juan Medina

Atletico iz Madrida odigrao je samo 0:0 protiv Granade u meču 33. kola španske La lige, ali i to im je bilo dovoljno da se privremeno pozicioniraju na drugom mjestu na tabeli.

Bila je ovo još jedna loša predstava izabranika Dijega Simeonea, posebno u prvom poluvremenu, kada nisu stvorili nijednu ozbiljniju šansu.

U nastavku su aktuelni šampioni krenuli mnogo agresivnije o čemu svjedoči čak 17 udaraca ka golu. Dobre prilike propustili su Savić i Griezmann, a najbolju Brazilac Cunha, koji je u 89. minutu pogodio stativu.

Poslije nepotpunog kola Atletico na drugom mjestu sada ima 61 bod, bod više od Barcelone, koja ima dva meča manje i Seville sa istim učinkom, ali samo jednom utakmicom manje.

Granada je u žestokoj borbi za opstanak i nalazi se na 18. mjestu. Sa ovim bodom ima 30 poena, jedan manje od Cadiza i dva manje od Mallorce, koji su u sigurnoj zoni.