Bajčetićev prvijenac za dva minuta na terenu u pobjedi Liverpoola (VIDEO)

Nogomet 26. dec 202220:44 0 komentara
Action Images via Reuters/Paul Childs

Stefan Bajčetić, sin nekadašnjeg asa Crvene zvezde Srđana, ubilježio je tek drugi nastup za Liverpool, a poslije samo dva minuta provedena na terenu postigao i pogodak.

Liverpoolu je prijala pauza zbog Svjetskog prvenstva u Kataru. Redsi su slavili na “Boxing day” protiv Aston Vile, poslije vrlo dobrog prvog i dosta lošijeg drugog poluvremena – 3:1, i prvi put od početka sezone vezali su tri pobjede. Prethodne dvije ostvarili su prije pauze, protiv Southamptona i Tottenhama.

REUTERS/Carl Recine

Odlično je počeo meč na “Villa parku” za ekipu Jurgena Kloppa, poveli su bukvalno poslije prve šanse, u petom minutu na dodavanje Robertsona odlično je reagovao Mohamed Salah. Egipćanin je učestvovao i kod drugog gola Liverpoola, u 37. minutu je učinio najbolje moguće u tom trenutku, vratio je loptu ka petercu, a tamo je Van Dijk preciznim udarcem savladao Olsena.

Mitrović pogađao i asistirao u pobjedi, Svrake se probile na drugo mjesto

Imala je između ta dva pogotka Villa nekoliko dobrih prilika, najbolju preko Baileyja u 14. minutu, ali je tada Alisson bio na visini zadatka. Krenuo je domaćin prilično agresivno od starta drugog poluvremena, odmah i postigao gol poslije prelijepe akcije, ali se ispostavilo da je Watkins u 46. minutu bio u ofsajd poziciji, poslije reakcije iz VAR sobe pogodak je opravdano poništen.

Ni to nije poljuljalo ekipu Unija Emeryja, koja je preko Watkinsa u 59. minutu uspjela da postigne gol i da se vrati u meč, asistent u toj situaciji bio je Douglas Luis. Napadala je Villa, ali je Liverpool čekao i dočekao zicer iz kontranapada, Salah je u 76. minutu sjajnim pasom preko pola terena “izbacio” Nuneza, koji je ostao oči u oči sa golmanom Olsenom, ali je bio neprecizan sa 17 metara.

I pored činjenice da njegov tim nije obezbijedio trijumf, Klopp je u 79. minutu na teren poslao mladog Stefana Bajčetića, koji je samo minut kasnije postigao gol. Upravo je mladi Srbijanac, koji ima i španski pasoš, presjekao napad Ville, pokrenuo i na sjajan način završio akciju.

Liverpool se probio na šestu poziciju, sada sa pet bodova manje od mjesta koje vodi u Ligu šampiona, 12 zaostatka u odnosu na lidera, ekipu Arsenala. Aston Villa je ostala na 12. poziciji.