Bayern slomio Herthu, Dortmund siguran

Nogomet 05. nov 202218:01 0 komentara
REUTERS/Annegret Hilse

Fudbaleri Bayerna slavili su u meču 13. kola Bundeslige protiv Herthe u Berlinu rezultatom 3:2.

Interesantno je da je svih pet golova palo u prvom poluvremenu.

Musiala je u 12. minutu na asistenciju Manea donio prednost Bavarcima, a zatim je Choupo-Moting u 37. i 38. minutu pogađao za 3:0.

Hertha je brzo reagovala i golovima Lukebakija u 40. i Zelkea u 45. iz penala zaprijetila gostima iz Minhena.

Mogao je Bayern i do ubjedljivije prednosti, ali je gol Rogela u 57. minutu poništen zbog ofsajda.

Bayern je lider na tabeli sa 28 bodova, dva više od Uniona. Hertha je na 14. mjestu sa 11 bodova.

Borusija Dortmund je na svom terenu bila sigurna protiv Bohuma 3:0, a pogađali su Mukoko u osmom minutu, Reina u 12. iz penala i ponovo Mukoko u nadoknadi prvog poluvremena.