Bale i Chiellini uspješno debitovali za LAFC

Nogomet 18. jul 202209:05 0 komentara
Kirby Lee-USA TODAY Sports

U američkom MLS-u publika je sinoć kasno po srednjeevropskom vremenu imala priliku prisustvovati debiju dvije najveće zvijezde lige u ovom trenutku.

Gareth Bale i Giorgio Chiellini zaigrali su prvi put za svoj novi tim LAFC i odmah ubilježili pobjedu.

Italijan je utakmicu odigrao kao starter na gostovanju protiv Nashvillea, a odigrao je 60 minuta, dok je Bale u igru ušao u 72. minuti.

Na kraju je rezultat bio 2:1 za goste iz Los Anđenesa, koji i dalje drže prvo mjesto sjeveroamričkog nogometnog prvenstva. Strijelci za pobjednički tim bili su Arango u 27. i Cifuentes u 46. minuti, dok je samo privremeno Mukhtar uspio izjednačiti na 1:1 iz jedanaesterca u 43. minuti utakmice.